50810
  ۱۳۹۱/۷/۱۹
ذاکر| توحید اصغرزاده
كتاب «ذاكر» عنوان مجموعه ديگری است كه شامل دست‌نوشته‌ها و خاطرات دوستان و همرزمان طلبه شهيد «ميرحسين ذاكر» است. اين مجموعه به همت «توحيد اصغرزاده» و با همكاری حوزه هنری آذربایجان غربی و بنياد شهيد و امور ايثارگران استان گردآوری و منتشر شده‌است.
   


 


كتاب «ذاكر، سيره عملی طلبه شهيد مير حسين ذاكری» در قالب زندگی طلبه شهيد با تدوين خاطرات همرزمان، نامه‌ها و دست نوشته‌ها به رشته تحرير درآمده است. به قلم «توحيد اصغر زاده» در 116 صفحه به رشته تحرير در آمده است.

اين كتاب دربرگيرنده 25 خاطره از دوستان و خانواده شهيد ذاكري با عناوينی مانند، "عهدي با آفتاب"، "باوقار"، "كردستان"، "هلي‌كوپتر"، "سوي بهشت"، "غسل شهادت"، "مباحثه"، "روي مين"، "كانال"، "شب شلمچه" و "معراج" است.

ميرحسين ذاكري، سال 1343 در روستاي آزادگان از توابع شهرستان اروميه به‌دنيا آمد و در سال 1363 براي تحصیل علوم دینی وارد مدرسه رسول‌اكرم(ص) شد.

مير حسين طلبه‌ای كه دوران كودكی‌اش را با آموخته‌های دينی پدر بزرگ روحانيش سپری و در دوره نوجوانی زندگی‌اش با جريانات انقلاب اسلامی، گروه‌ها معابد انقلاب اسلامی گره می‌خورد، در مدرسه به مقابله با آن گروه‌ها رفته و از همان جا به عضويت سپاه در آمده است.

وي در سال 1361 عازم جبهه‌هاي دفاع مقدس شد و در عمليات‌هاي مسلم‌بن عقيل، والفجر 2، خيبر، والفجر 8 و كربلاي 4 شركت داشت. ميرحسين ذاكري سرانجام در روز 19 دي ماه 1365 و در عمليات كربلای 5 به شهادت رسيد.

در كتاب ذاكر برخی عمليات، شرح شركت در فعاليت‌های سياسی و دفاعی به ويژه چگونگی شهادت وی در كربلای 5 را می‌توان مشاهده كرد.
در انتهاي كتاب عكس‌هايي از حضور شهيد ميرحسين ذاكري در جبهه‌هاي جنگ تحميلي رژيم صدام عليه ايران و مراسم تشييع پيكرش آورده شده اند

©2020 HozehHonari. All Rights Reserved