50960
  ۱۳۹۲/۵/۵
حسین غفاری
عکس‌ها و خاطرها
کتاب عکسها و خاطره های اینجانب که حاصل خاطره های دوستان بسیجی ام می باشد از سوی حوزه هنری استان آذربایجان غربی از زیر چاپ درآمد .
   


کتاب عکسها و خاطره های اینجانب که حاصل خاطره های دوستان بسیجی ام می باشد از سوی حوزه هنری استان آذربایجان غربی از زیر چاپ درآمد .

مقدمه کتاب :

وقتی در برخی از مناسبات دوران دفاع مقدس یا برنامه بزرگداشت شهدا می­دیدم که از عکس رزمندگانی استفاده می­شود که با آن جمع و شهدا نسبتی نداشتند غصه­ام می شد که چرا عکس رزمندگان و شهدای شهر ما در این طراحی­ها نیست. برای همین به فکر جمع­آوری عکس­های دوران دفاع مقدس افتادم. دوستان و همرزمان، همکاری کردند و عکس­های زیادی جمع شد.

بهانه اول هم عکس شهدای پایگاه ثارالله ارومیه بود که شروع کردیم به تفکیک عکس شهدا و نتیجه­اش چاپ آلبوم شهدای پایگاه به نام «قبیله خورشید» شد.

طرح بسیار ارزشمندی هم با این عکس ها به ابتکار حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی انجام پذیرفت که بسیار تأثیرگذار بود و آن چاپ و قاب گرفتن عکس رزمندگانی بود که حالا در دستگاه­ها مسؤولیتی داشتند و برای بیش از 80 نفر در طی دو سال این  عکس­ها در هفته دفاع مقدس ارسال و یا ارائه شد. سال سوم نیز این عکس­ها به رزمندگان بی نام و نشانی که مسؤولیت خاصی نداشتند، تقدیم شد.

در لابلای این برنامه گاه از زمان یا موقعیت و یا افرادی که در عکس­ها بودند خاطراتی نقل می­شد که دوست بسیار بزرگوارم آقای توحید اصغرزاده پیشنهاد داد این بار خاطرات مربوط به عکس­ها را جمع آوری کنیم. ابتدا با چند خاطره از خودم و عکس­هایی که داشتم شروع کردم و بعد از دوستان و همرزمان خاطراتی را جمع آوری کردم که جا دارد از این دوستان عزیز آقایان محمدرضا پورولی، ناصر معینی، عسگر حسین پور، ناصر جعفری، قلی خبیری، غلامعلی ولی خانلو، لطفعلی ناصری، سیروس صادقی، زین العابدین تمایل و حجت الاسلام حبیب محمدنژاد کمال تشکر و قدردانی را بنمایم.

از مسؤول محترم حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی جناب آقای نوروزی و همکاران محترمشان که در راه به ثمر نشستن این دفتر عکس و خاطره کمک شایانی نمودند سپاسگزاری می نمایم. امید است این کار کوچک مقدمه ای برای کارهای خوب بعدی باشد. یاد تمام شهیدان و جانبازانی که در این روایت­ها نامی از آنها برده شد را گرامی داشته و از خداوند منان می­خواهم که ما را از ادامه دهندگان راه آنان قرار دهد.

حسین غفاری

 

©2020 HozehHonari. All Rights Reserved